rangerek

personal

ZOO w Chorzowie

by on Mar.26, 2012, under Katowice, personal

Wczoraj, korzystając z ładnej pogody, postanowiliśmy odwiedzić Chorzowskie ZOO, a wrażeniami z tej wizyty chciałbym się podzielić, bo uważam, że takie wrażenia jakich doznałem nie mogą pozostać ukryte 😀

Zacznijmy od biletów

na stronie http://www.zoo.silesia.pl/index.php?id=111 mamy informację o cenach – nas interesowały bilety weekendowe – no tak ZOO musi zarobić w weekend więc cena biletów jest o 25% wyższa

bilety mozna kupić w kasie – w niedzielę ogromna kolejka – i w automacie (szkoda, że nie za bardzo chciał przyjąć więcej niż 1 banknot :( ) – co do automatu to jest na nim malutka kartka, informująca o tym aby kupić bilety odpowiednie dla danego dnia – bo można się niemiło zdziwić przy bramie – dodatkowy problem z automatem jest taki, że ekran jest w ostrym świetle kompletnie nieczytelny i raczej nie ułatwia zakupu biletu.

W kasach, jak i w samym ZOO nie można płacic kartą, ale przed wejściem (obok automatu) jest bankomat BPS (wypłaca 20tki :) )

oki bilety kupione co dalej? wchodzimy do ZOO i zgodnie ze strzałkami (pamiętam je jeszcze jak sam byłem dzieckiem – niestety od tego czasu nie były chyba odnawiane) idziemy w lewo – i co?

(continue reading…)

1 Comment :, , , , , , more...

znieczulica ludzka

by on Mar.24, 2011, under personal, Transport

Dziś byłem świadkiem (a nawet uczestnikiem) następującego zdarzenia:

na przystanku Brynów Słowików do tramwaju nr 6 przed godziną 9(nie pamiętam dokładnie chyba 8:50) wsiada starszy człowiek. “Peron” zbudowany jest z płyt pod którymi jest przerwa, akurat taka, żeby o nią zahaczyć stopą. Ten człowiek spiesząc się właśnie o nią zahaczył i wyrżnął głową w tramwaj. Upadł i się nie sam nie podnosił – ludzie siedzący przy drzwiach przy których upadł nawet nie wstali tylko patrzeli jak leży. Wstałem z końca tramwaju i wyszedłem mu pomóc. NIe będę pisał co i jak w szczegółach bo nie o mnie tu chodzi.

Pan był czysty i trzeźwy, po prostu potknął się i upadł a ludzie potraktowali go jak trędowatego. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i ogólnym szoku.

Po wejściu do tramwaju, ludzie patrzeli na nas jak na kosmitów.

Co ciekawe motorniczy wyjrzał ze swojej kabiny dopiero jak pasażer wstał i wchodził do środka, choć to on pierwszy powinen  zareagować widząc ze nikt nie ruszył na pomoc.

Starszego pana zrobiło mi się po prostu żal, bo coś takiego może spotkać rodziców każdego z nas :(

 

Leave a Comment more...

Mapa stref PR w GOPie

by on Mar.29, 2010, under personal

Przewozy Regionalne mapka stref GOP

Przewozy Regionalne mapka stref GOP

rysunek obrazujący strefy biletowe na pociągi Przewozów Regionalnych

Leave a Comment :, , , , more...

Czegoś szukasz?

Uzyj szukajki:

Skoro tego nie znalazłeś to znaczy, że tego nie ma :)