rangerek

Archive for May, 2009

Upgrade Vista PL do Win 7 EN+PL

by on May.31, 2009, under AjTi

Wczoraj poświęciłem pół dnia na instalacje Windows 7 RC na laptopie Lenovo N100

wrażenia jak najbardziej pozytywne, choc nie obyło się bez zgrzytów.

Najpierw na wszelki wypadek backup danych – tradycyjnie F5 w Total Commanderze a później użyłem genialnego programiku dołączonego do dysku z Win7 – Windows Easy Transfer (znajduje sie w folderze Support na DVD – migwiz.exe)

Później odpaliłem narzędzie do sprawdzenia kompatybilności – wyszło, że diskkeepera trzeba odinistalować – a jak jego to jeszcze przy okazji połowe niepotrzebnych programów :)

No to odpalamy update z płyty – (Viste mam PL) i co? i po 15 minutach (sic!!!)mielienia dyskiem setup sie zorientował że moja Vista nie jest angielska i nie można dokonac upgrade’u. Do backupu dodałem pst z Outlooka, przejrzałem google czy może nei da się tego obejść i zabrałem się za świeżą instalację.

Win 7 wstało, znalazło WSZYSTKIE sterowniki bez żadnych problemów. Działa stabilnie i bez problemów, Windows Easy Transfer zadziałał genialnie  – ogólnie same ochy i achy 😀

W Live Update trzeba było dociągnąć polski pakiet językowy i już.

Pewnie niedługo napisze jak się sprawuje RC ale na razie w porównaniu z Vista jest szybciej a to ważne :)

3 Comments :, , , more...


Idzie lepsze w biurokracji?

by on May.29, 2009, under AjTi

Musze przyznac, że temat do pierwszego posta stworzyło życie.

Praca w korporacji poza urokami bycia Dilbertem :) ma też wady w postaci pracy od 8:30 do 17:00 i mimo, że z Katowic do Gliwic jest bliziutko to załatwienie czegokolwiek w USC wymagałoby wzięcia urlopu.

Jakież więc było moje zdziwienie, że USC w Gliwicach jest tak IT frendly – żeby zdobyć Skrócony Odpis Aktu Urodzenia wystarczyło wejść na stronkę http://www.familie.gliwice.pl/modules/Downloads/files/usc.pdf, wypełnić PDFa ONLINE, wydrukować, podpisać, zeskanować :), przelać 22zł i wszystko razem (pdf + potwierdzenie przelewu) wysłać mailem do Urzędu zaznaczając, że dokument ma do mnie przyjsć Pocztą Polską.

I co? I działa!!! 19go wpłata wczoraj list w skrzynce :)

Leave a Comment more...

Czegoś szukasz?

Uzyj szukajki:

Skoro tego nie znalazłeś to znaczy, że tego nie ma :)